| PumaBlonda a întrebat:

Buna TPU... Eu locuiesc in jud. Arges si as vrea sa devin medic prtoped pt.copii pentru asta imi trebuie liceu cu profil stiinte ale naturii. Va rog spuneti mi licee cu acest profil va rog mult

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Într-adevăr, dacă vrei să faci o Facultate de Medicină, atunci este preferabil să faci un liceu cu specializare de "Ştiinţe ale Naturii".

Vezi lista liceelor ( cu această specializare ) la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......iceu-pas-2

Toate cele bune.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Pentru a da la o facultate trebuie sa faci un liceu oarecare si sa iei bacul. Facultatea nu este conditionata de tipul liceului terminat.