| anonim_4396 a întrebat:

Exista posibilitatea sa nu imi aprobe cererea de transfer daca in clasa respectiva sunt deja 30 de elevi (specific este clasa de a 9-a)si eu finnd al 31-lea elev? Problema e ca o colega de-a mea vrea sa se transfere la aceeasi clasa unde vreau si eu iar acolo sunt 29 de elv; ea si-a depus deja cererea poate sa i-o aprobe si in timpul semestrului? iar daca eu imi depun cererea dupa ea pe care o ia prima? VREAU RASPUNSURI VA ROG

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Un criteriu in alegere ar fi media de admitere care trebuie sa fie cel putin egala cu media ultimului admis la specializarea la care se solicita transferul. Nu are importanta ordinea in care au fost depuse cererile. In cazul in care ai o medie mai mare decat a ultimului admis iar colega ta are o medie mai mica decat a ta sau egala cu cea a ultimului admis atunci, esti in drept sa ti se aprobe cererea de transfer.