| Yasmine1999 a întrebat:

Îmi poate explica și mie ce înseamnă : PFA, SRL, SA, SCA etc? As vrea ceva amănunțit, nu denumirea lor clasica. Mulțumesc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti atatea site-uri pe internet, cu detalii despre aceste forme juridice de persoana autorizata (PFA) sau firma, precum si in L.31/1990 privin societatile comerciale si OUG nr.44/2008 privind PFA, IF si II.

| GouDidodino a răspuns:

Persoana fizica autorizată
Societate cu răspundere limitată
Societate pe acțiuni
Societate comercială pe actiuni.
Dacă dai un search pe google afli.

| Yasmine1999 explică (pentru GouDidodino):

Am spus ca nu am nevoie de denumirea clasica, pentru ca o știu și eu. Nu știu cu ce se ocupa SRL, SA etc