| ir3al a întrebat:

imi puteti spune in ce consta admiterea la fiecare facultate de medicina din Romania? Intreb pentru ca am vazut ca difera foarte mult de ex la Timisoara consta in 20 intrebari de chimie si 80 (parca :d ) de biologie in timp ce la Cluj consta in 25 intrebari chimie si 25 biologie.

Voi, studentii la medicina, de unde va luati cartile necesare si cam cat costa?

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti pe site-ul oficial al fiecarei facultati, la Admiterea 2012. Succes si numai bine!

| Dana211 a răspuns:

Cartile cu grile le gasesti in general la poarta facultatii sau de pe la cei mai mari care le au iar cele din care trebuie sa inveti la librarie.Pretul depinde de la o facultate la alta. La Bucuresti de exemplu cea de bio e 51 de lei si cea de chimie 50. Si admiterile sunt diferite. Trebuie sa te uiti pe fiecare site al facultatii in parte pentru ca sunt sigura ca nimeni nu stie cum e la fiecare din simplul motiv ca nu se poate sa te intereseze toate

| Maya17mia a răspuns:

La cluj se dau 25 de intrebari chimie, 25 biologie. Culegerile cu grile le iei de la facultate(80 lei bio, 60 lei chimie), iar manualele le iei de la orice librarie. Daca vrei sa vezi subiectul de anul asta uita-te aici: http://inpascumedicina.wordpress.com/