| Flori28 a întrebat:

Imi spune-ti si mie carti celebre din istoria omeniri urgent plizz cel mai rapid raspuns primeste funda dar sa fie si corect.

Răspuns Câştigător
| andrei a răspuns:

Biblia.

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

"Iliada", Odiseea", "Eneida", "Divina comedie","Decameronul", " De bello gali
co" (Cezar),"Mahabharata", " "Kalevala", "Viteazul în piele de tigru"( de Şota Rustaveli), "Didahiile " de Antim Ivireanul, "Incrementa atque decre menta aulae otomanicae sive valahice" de Dimitrie Cantemir, toată creaţia lui William Shakespeare, toată creaţia lui Dostoievski,"Legendele şi miturile Greciei antice " de Kun.