| anonim_4396 a întrebat:

Imi spuneti la ce materie sa dau teza Istorie sau geografie?
P.S. argumentativa raspunsul!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te sfatuiesc sa dai teza la ce ti se pare mai usor de invatat, si la ce stii deja cel mai bine.

Astfel, poti invata mult mai mult intr-un timp mai scurt, si ai sanse sa iei nota mare!

Sper ca te-am putut ajuta!

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ce crezi ca esti pregatit cel mai bine.Cred ca am pus si argumentul.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Eu am dat întotdeauna teză la Istorie deoarece mi s-a părut mai uşor. Te sfătuiesc să dai la materia care îţi place şi crezi că vei obţine o notă bună.

Mult succes!

| OnuOnulică a răspuns:

Salut!
Crede-ma cel mai bine ai da la istorie!
Istoria e materia mea preferata

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
In calitate de hater al geografiei, iti recomand sa dai teza la istorie.
De ce? Ce poate fi mai frumos decat sa cunosti istoria propriului tau popor?!
Si geografia te ajuta in viata, dar, bleah...
Oricum, da teza la ce te pricepi si la ce iti place! happy

| gingergirl1 a răspuns:

La ce te pricepi tu mai bine!
Sincer si pentru mine era o problema, dar m-am gandit mai bine si am ales istoria! Pentru ca noi nu mai facem geografie de 2 ani, si aici ma refer ca profa nu prea ne preda, mai mult vorbeam in ora....In fine,la istorie,pai chiar facem istorie laughing si eu o lectie o invat imediat,si imi e mai usor si imi place istoria(mai greu cu anii dar nu'i nimic laughing
Majoriatea de la mine din clasa dau la geogra pentru ca da teza usoara,cica,ma rog chiar daca o fi usoara eu nu stiu nimic la geografie si ar trebui sa iau materia de la inceput
Aa, si mai e si chestia ca vreau sa ma duc pe urma la liceu, pe filo, si istoria e printre materiile de baza happy
Apropo, SUCCES LA TEZE! :d

| heAdgN a răspuns:

Geografia pentru ca este mai usoara si iti trebuie in viata big grin

| LuMix a răspuns:

Multumesc tuturor!

| Dan193 a răspuns:

Geografie ...cu geografia poti merge la economie si inginerie, insa cu istoria cred ca doar la filosofie xD

| EU19 a răspuns:

Nu noi nu iti putem spune la ce sa dai teza.Tu daca esti baiat destept vei opta pentru ceea ce intelegi tu mai bine.
Daca ai de exemplu 10 la istorie si nu sti nimic, atunci sa nu dai la istorie.Aceiasi chestia se aplica si in cazul geografiei.

| NicolasNr1 a răspuns:

Eu zic sa dai mai bine la istorie. eu cred ok ca e mai usor. dar care ti se pare mai usor la ala dai tezawinking BFT

| Marian_Anghelescu_1989 a răspuns:

La ceea ce simti tu in sinea ta...de multe ori e bine c-a omul sa isi ia deciziile singur sa nu regrete dupa. Castigi sau pierzi macar sti ca ai mers pe mana ta.