| madDa_1471 a întrebat:

Anu' asta dau teza la geografie sau istorie crying ce materie ma sfatuitsi sa aleg? eu ma gandesc l geografie.:-s

Răspuns Câştigător
| xD101 a răspuns:

Te sfatuiesc sa dai la geografiewinking pentru ca e mai usoara ca istoria.eu am dat la geografie si am luat 10. Daca iti place istoria poti da acolo...depinde de ce iti place tie.
Baftakiss

28 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Eu dau la geografie...anul asta se face geografia Romaniei si este groaznica.Nu inteleg nimic, dar tot geogra aleg.

Acu revenind la intrebarelaughing
Care iti place cea mai mult la aia sa dai. Te sfatuiesc la geogra pentru ca iti poti imagina harta...si intelegi ...si etc laughing

cami
| cami a răspuns:

Eu n-am priceput deloc geografia straight face, am ales istoria, la care am luat 10 (decdi, nu numai la geogra se poate lua 10 ) Daca iti spun cum am facut, eram in dodii laughing
Am luat 2 biletele, le-am extras si. mi-a iesit istorie, gata nu am mai lasat-o.
asa cum zice si kratos, asta nu e intrebare de pus pe TPU.

kratos
| kratos a răspuns:

Eu votez istorie ca am luat 9 si la bac si la capacitate! Daca tu te descurci mai bine cu geografia da la geografie. Nu trebuie sa pui intrebari din astea pe TPU...

| St!L a răspuns:

Depinde de ce iti place mai mult! Mie mi-a placut istoria. TU alegitongue

| alinutzacodruta a răspuns:

Da din geografie. e mult mai frumoasa ca istorialove strucklove strucklove struck plus ca istoria apartine de trecut. ce ne mai intereseaza pe noi de Decebal si Traian? etc etclaughing

| BabyPink a răspuns:

Din cate stiu eu, la istorie se dau 7 lectii.
Mie mi-a placut istoria love struck. dar depinde de ce'ti placewinking

| nathalie a răspuns:

Votez pentru istorie;-)

| deleuandrei a răspuns:

Geografia e mai simpla ca istoria... in istorie trebuie sai tii minte ani evenimente s. a. m. d. dar in geografie e mai simplu

| XxXKevinXxX a răspuns:

Ciao scumpika:eu tias zice mai bine sa dai la istorie ca ie mai usoara:*:*:*:*

| Teooo a răspuns:

Eu te sfatuiesc istorie doarece profesorul meu de geogra mi-a spus ca la geogra este mult mai greu ca la istorie. Dar daca iti place geogra poti da.

Succes happy

| mada. a răspuns:

Eu am dat tot la geografie, desi anul asta[a9a]dau la ist, ca oricum bacu la profilu meu se da la ist...decibatting eyelashes... oricum succes!:*

| madDa_1471 explică:

Aha

si?

| madDa_1471 explică:

Hei!:* am dat prima teza. acum ceva timp laughing si am dat la geograa love strucklove struck si ma buqr ca am ales geografia pentru ca la istorie subiectele mi se pareau destul de complicate.

| Joyo a răspuns:

E mai simplu la geogra, si daca si tu te gandesti lasta, nu ezita... Mie mi-a placut istoria, si chiar daca se zice ca-i mai greu am luat 10 si 9, 7... dar am invatat de placere, nu din obligatie... asa, ca sa iau nota mare la teza...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am vrut sa dau prima data la geografie dar aproape toata clasa in afara de mine si inca 2 au zis ca dau teza la istorie; pe la jumatatea orei m-am razgandit si i-am zis profei ca dau si eu la istorie, pe urma s-au razgandit si aia 2, asa ca dam toata clasa anul asta teza la istoriebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in clasa a 8-a.Inchipuie-ti ca si mie mi-a fost la fel de greu sa aleg.La noi, profesorul de istorie e de treaba si face glume, iar profesoara de geografie e foarte stricta si "acra". Dar totusi am ales geografia. Mie mi se pare mai simplu, probabil am memorie vizuala mai buna. Dar cel mai important este sa nu te lasi influentat de altii.In clasa mea doar 5 elevi din 28 dau teza la geografie, dar nu-mi pasa. P. S.:Maine dau teza si sper sa iau nota mare.Succes si tie :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa dai la istorie pe mine ma cheama simona si sunt din suceava istorie este mult mai simpla iti da un anumit text si t poti orienta cum sa faci propoziitii sau asa ceva eu iti doresc mult succes si sa iei 10

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu dau la geogra ca imi si place la isto Nu-mi intra in capbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca ai dat la geografie. E simpla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu anul trecut adica a 8a am vrut sa dau la istorie si m-am rasgandit dupa ce am semnat pe foaie, simteam ca nu e de mine asa ca am ales geografia dar era o faza de adorat cei de la geografie nu aveau treaba cu istoria decat 3 referate la fiecare punea 9 nu vroia sa puna 10 si cei care vroiau un 10 ii punea 1-3 intrebari si ii punea. Caci despre geografie e usoara, la prima parte 60 puncte parca: de incercuit raspunsul corect a 2 parte munti dealuri sau de asociere prin 1 cu a stiti voi la ce ma refer. Dupaia o compunere in care sa descrii un munte cevawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geografie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am gandit la cevathinking la istorie daca uiti ceva...mai bagi de la tine.mai compui ceva pe cat la geografie e totul fix si trebuie sa stii totthinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa mi s-a intamplaat si mie.eu uram istoria, nu intelegeam nimic.pana cand in clsa8-a am dat un test unde am invatat si mi-a explicat mami si in 10min am stiut tot.si am luat 9.asa,ca,acel,test mi-a schimbat total decizia.acum dau la istorie, o ador si ma pricep excelent.pe cand la geogra am 8si5, pentru ca e dusa profa[uneori]. asa, ca, revenind la intrebare
ce-ti plc, la ce te pricepi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La istorie sunt anii iar la geografie harta muta asa ca mai bine e la istorie eu am ales istorie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da la care ti se pare mai usor, nu la ce iti place

| Tzutzy_4319 a răspuns:

Daca ai memorie mintala f. buna da la istorie daca ai memori vizuala buna la geografie.

| MaRy_6119 a răspuns:

Eu as zice sa dai istorie, si eu am dat unul trecut tot istorie si am luat 10 in ambele semestre. E mult mai usor la istorie pentru ca in primul semestru sunt doar 7 lectii, iar la teza vei avea de complectat majoritatea cerintelor pe baza unui text si nu vei avea de facut eseu. Iar in al doilea semestru sunt 8 lectii, la fel ti se va da un text pe baza caruia va trebui sa raspunzi la mai multe cerinte insa vei avea de facut si un eseu care este foarte usor si valoreaza doar 1 pct sau 1, 5 din cate imi amintescwinking.
La geografie e mai mult, cam 3 sfert din manual se cere la prima teza, iar la cea de-a doua doar celalalt sfert.

| Nyk a răspuns:

Daca crezi ca iti este greu sa ti minte ani la istorie alege geografia eu am ales geografie mi s-a parut mai usor, dar cel mai bine ar fi sa alegi materia care iti place mai mult nu lasa pe alti sa decida in locul tau BAFTAAA!