| sabin9000 a întrebat:

Imi ziceti si mie ce acte trebuie pentru dosarul de admitere la liceu si de unde le iau? Si cand trebuie dus la liceul unde am fost repartizat?

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

Salut!
Pentru dosar ai nevoie de:
- copia dupa buletin ( daca ai, iar unele licee o cer legalizata, altele nu, mie de exemplu nu mi-a trebuit decat copia simpla)
-copia dupa certificatul de nastere legalizata
- aviz epidemiologic, dovada de vaccinare. ( il ceri medicului de familie, costa in jur de 10 lei)
- adeverinta medicala ( tot de la medicul de familie, costa in jur de 15 lei)
- Foaia matricola cu notele din 5-8 ( o iei de la scoala de provenienta)
- Adeverinta cu notele de la evaluarea nationala ( o iei tot de la scoala de provenienta)
- Vei mai avea de completat la liceu cand duci dosarul o cere de inscriere.

Mie mi-au mai trebuit si 5 tiple si 5 foi A4

Dosarul il depui intre 17-26 iulie, te sfatuiesc sa il depui cat mai curand posibil.
Mult succes!

3 răspunsuri:
| d3men7zel a răspuns:

Acte necesare pentru dosarul de admitere in lieu sunt: cererea de înscriere;
- cartea de identitate (dacă este cazul) şi certificatul de naştere, în copie legalizată;
- adeverinţă cu notele şi media generală obţinute la Evaluarea Naţională 2012;
- foaia matricola pentru clasele a V-a - a VIII-a (cu calculul mediei generale);
- fişa medicală. Le depui intre În perioada 16-26 iulie la unităţile de învăţământ liceal la care ai fost declarat admis si duci dosarul la liceu cu toate actele Bafta! Funda+Vot big grin

| sebipopescu1 a răspuns:

Eu stiu ca m-am dus cu parintele la liceul la care am fost repartizat si am completat o foaie pe care am semnat-o, dar eu am ramas la aceeasi scoala in care am fost si in 5-8

| Raluky1 a răspuns:

Nu stiu ce acte iti trebuie, dar stiu ca trebuie dus pana pe 26 iulie.big grin