| Mexx99 a întrebat:

Buna TPU.In curand va trebuii sa ma inscriu la un liceu. Am studiat inca de mai de mult profilele sa vad care mi s-ar potriviii.Am ales profilul "Turism si alimentatie"deoarece zic eu ca mi se potriveste cel mai bine, deoarece imi place geografia foarte mullt ( +sunt buna la engleza) si din cate am auzit, e un profil destul de bun.Imi mai poate da cineva niste detalii,cum ar fi toate orele pe care am sa le fac ( materii? ) Inca ceva, liceul respectiv e intr-un alt judet, si voi incerca sa fac rost de o brosura din judetul respectiv deoarece la scoala mi s-a zis ca vom primii doar din judetul nostru.Infine,ma-m uitat pe internet si media de admitere e 4.12 iar dupa calculele mele eu voi avea cam 5, 16 sad acum e prea tarziu ca sa imi pot marii mediile si la mate sunt varza.infine! Credeti ca va fi mare diferenta de admitere ( adica media de admitere 4, 12 e pe anul 2013 )? Dau funda la cel mai bun si complex raspuns.

1 răspuns:
| adelinazrsh a răspuns:

Hmm, sa stii ca anul asta vor fi medii maimici fiindca s a luat Evaluarea Nationala in calcul in proportie de 75%. Deci, nu ti face griji! Intri! Multa bafta! :*