| Mexx99 a întrebat:

Daca vreau sa merg la liceu in alt judet, am sa primesc brosura din judetul meu sau si din cel in care vreau sa urmez un liceu? Cum fac sa ma inscriu? Pot cere o brosura din judetul unde vreau sa merg?

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

De brusura ai nevoie doar pentru a sti care sunt etapele, procedurile de admitere. Celelalte date din alt judet le poti afla de pe www.admitere.edu.ro
Pentru inscriere exista de regula un centru de inscriere pentru cei care vin din alte judete.Intrebi in preajma inscrierii la inspectoratul scolar al judetului unde vrei sa mergi.