| TheMusicBoy a întrebat:

In mai putin de 2 zile voi sustine evaluarea nationala la limba si literatura romana, dar inca nu stiu 100% ce argumentari trebuie sa stiu! Unii spun ca s-a scos titlul si mesajul iar altii zic ca s-a scos titlul si descrierea lirica si sunt foarte confuz! As dori sa imi raspunda cineva care stie 100% ce trebuie sa stiu, deoarece nici pe site-urile ministerului nu se spune 100% ce se da si nu vreau sa iau o nota mica la examen pentru ca nu am inteles bine ce trebuie sa invat! Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Sekim a răspuns:

Salut
Trebuie să știi : Gen liric, Gen Epic, Fabula, Doina, Pastel, Basm, Nuvela, Schiță, Opinia gen liric(atât știu eu cu siguranță că trebuie știute, poate mai trebuie câteva ).
Eu ți as recomanda sa știi următoarele : Gen liric, Epic, Pastel, Doina, Basm, Fabula deoarece opinia, titlu etc s au dat foarte foarte rar și acum din cauza pandemiei sunt convins că nu se vor axa pe așa ceva. Mult succes la examen.
See youwinking