| alexandramara a întrebat:

La ce facultati conteaza media din liceu?

Răspuns Câştigător
| Katczinsky a răspuns:

Invata in liceu si obtine medii mari. Daca ai medii mari, ai si un nivel al cunostintelor inalt. Pentru ca asta fac notele. Reflecta inteligenta ta.

La foarte multe facultati conteaza media de la liceu. La majoritatea. Depinde. Acuma sunt si facultati la care e 25% media 9-12, 50% BAC-ul, si 25% teste de admitere. Sunt facultati in care e 50% - 50%. BAC si medii liceu. Sunt unele doar cu BAC si exament de admitere. Dar cele mai multe facultati pun accent pe medii licele in medie 50% din nota de admitere.

Oricum, ideea e ca trebuie sa inveti. Nu trata cu superficialitate. Invata acuma la liceu 4 ani, la facultate 4 ani si dupa traieste-ti viata cum vrei tu. Idioti sunt pe toate strazile. Nu ingrosa randurile somerilor. Fa o diferenta.

2 răspunsuri:
| mihai22222 a răspuns:

Daca ai bacu la toate poti intra media nu mai prea conteaza daca ai bani intri si fara bac

| Katczinsky a răspuns (pentru mihai22222):

Un sfat foarte bun. De asta avem in tara atatia copii destepti.