| CrisaALEXANDRA a întrebat:

la ce profil ma sfatuiti sa dau dintre biochimie si filologie. la care e mai greu?

Răspuns Câştigător
| Anne006 a răspuns:

Depinde in primul rand de ce iti place sa faci cel mai mult.La filologie se insista pe romana ( multa literatura nu gramatica ), istorie, latina si limbi straine. La biochimie este toatal opus se insista pe matematica stiinte fizica chimie biologie. Trebuie sa te gandesti foarte bine cu materii ai vrea sa ai de-a face si la care te-ai descurca mult mai bine. Dupa aceea, daca nu iti place profilul respectiv, poti da diferente da nu iti recomand sa stai sa inveti singura materia pe un semestru. Oricum mai este timpwinking

1 răspuns:
| tipuIpentruIurgenta a răspuns:

La biochimie e greu mai bine la filologie