| IsabellaMC a întrebat:

TPU! La litere sectiunea engleza-franceza trebuie sa stii ambele limbi la perfectie sau a doua limba, in cazul de fata franceza, e ok si daca nu e stiuta 100%? happy
Si mai am o intrebare. Care este modalitatea de admitere in cadrul acestei facultati la sectiunea precizata anterior? Multumesc!

1 răspuns:
| badWolfTen a răspuns:

Din cate stiu eu, admiterea se face pe baza de dosar si nu trebuie stiute la perfectie limbile. Ar fi ideal, dar nu necesar.