| DuBceAcK a întrebat:

Locuiesc în Basarabia, învăţ în clasa a 9a şi aş vrea ca după ce termin gimnaziul(adică 9 clase) să-mi continui studiile în România. Care liceu din Bucureşti/ Iaşi e puternic cu profil real? merci anticipat

Răspuns Câştigător
| RockOut4ever a răspuns:

In Iasi cele mai bune licee sunt Emil Racovita, Costache Negruzzi si National. Insa acolo sunt copii de bani gata. Si Dimitrie Cantemir, Vasile Alecsandri si Garabet Ibraileanu sunt licee bune. Nu la fel de bune ca si primele 3, insa au avut o promovabilitate mare la bac. Sper cat te-am ajutat. Funda?

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Basarabia este a noastra.

| BloodyWolf a răspuns:

Costache Negruzzi

| DuBceAcK explică (pentru BloodyWolf):

Iaşi sau Bucureşti?

| DuBceAcK explică:

Vă rog scrieţi oraşul-instituţia