| xDicsii a întrebat:

Luni am evaluarea nationala la romana. Daca mi-ar cere la un subiect "faceti rezumatul unui basm studiat la clasa", imi scade daca fac rezumatul unui basm pe care nu l-am studiat la clasa? Pana la urma ei de unde sa stie ca eu l-am studiat sau nu. funda

5 răspunsuri:
| betsy a răspuns:

"Basm studiat in clasa"=basm care este in programa. Am impresia ca daca faci alt basm decat cel studiat ti se pot scadea 10 sau 20 de sutimi, asa ca nu cred ca e bine sa ristiwinking

| qwerty1234 a răspuns:

Pai daca nu ma insel in regulament scrie ca trebuie sa urmezi cerintele deci daca tu nu scrii despre un basm studiat vei primi 0 puncte indiferent de cat de bine ai scris-o. Daca vrei sa fi sigura intreaba un profesor, el va sti sigur sa-ti raspunda mai detaliat decat mine.

| Lilianalili a răspuns:

Scrie in programa ce trebuie sa studiezi si ce nu. Intereseaza-te de programa caci dupa ea se orienteaza si profesorul care iti preda tiehappy

| ioanacoco a răspuns:

Invata praslea cel voinic si merele de aur. Eu fac la fel

| Mihai1Radu a răspuns:

Nu cred ca o sa ne dea asa ceva, adica sunt sigur ca nu o sa ne de-a un basm studiat in clasa ci unul la prima vedere.