| NICKSOOO a întrebat:

Ma poate ajuta cineva explicandu-mi inegalitatea mediilor?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| NICKSOOO explică:

Se pare ca am fost inteleasa gresit; nu ma refeream la mediile acordate de profesori; in matematica exista "inegalitatea mediilor" (media aritmetica, ponderata, geometrica etc.) Inegalitatae mediilor adica: de exemplu avem doua numere x si y; unde x=y mediile vor fi egale daca x=y; intelegeti la ce m-am referit?! Imi cer scuze ca nu am fost destul de explicita...big grin

| pufoseniaRO a răspuns:

Nu inteleg la ce te referi adica nu cred ca profesorii dau medii pe nedrept...decat daca cineva plateste e simplu daca ai invatat iei nota buna daca nu nu sau daca ai avut prea multe emotii la teste sau la examene incearca sa scapi de ele ca sa reusesti sa te concentrezi. sper ca te am ajutat

| sezalex a răspuns:

Fi mai exacta. totul tine de matematica!