| anaishere a întrebat:

Bună, TPU! Mă pot muta la un profil în care ultima medie a fost 9.28, iar eu am media de admitere 9.27? (De la filo bilingv, mate-info bilingv; diferite licee)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te vei putea transfera abia dupa cl. a IX-a, daca media ta de promovare a clasei va fi cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer si cu sustinerea unor examene de diferente, la materiile obligatorii care s-au facut la profilul de transfer si nu le-ai facut la profilul actual.

| BlackRose03 a răspuns:

Te poti muta la un alt liceu abia după un an terminat la liceul la care ai intrat acum, fiind necesare diferențele. Poți schimba profilul dupa primul semestru, dar rămânând la același liceu. Nu se pot realiza transferuri la alte licee dupa un semestru, doar la alt profil din cadrul liceului respectiv și abia după un an la alt liceu, respectiv alt profil la care se dorește a se face transferul.