| AlexBest13 a întrebat:

Mai sunt 2 zile pana la examenul de romana iar eu nu prea ma descurc la gramatica crying de exemplu functiile sintactite si subordonatele.Ce sfaturi imi dati sau stiti niste site-uri un pot fac exercitii pe acestea dar sa fie si rezolvarea ca sa stiu daca fac bine.

2 răspunsuri:
| NeymarJr11 a răspuns:

Era la mate unu Sesiuni de evaluari nationale, big grin, mi-a dat diriga anul-l trecut siteu dar l-am uitat.

Scrie pe google, sesiuni.

| deadwillow a răspuns:

Porcul nu se ingrasa in ajun in primul rand. Trebuia sa abordezi problema de mai multa vreme.
Incearca sa simplifici cumva teoria, sa o faci sa fie pe intelesul tau.
N-ai modele de examen? Culegeri? thinking