| Becanee a întrebat:

Maine dau test la matematica algebra din ecuatii.Sunt clasa a 7-a.
Imi puteti da si mie cateva exercitii si rezulatul lor sa mai fac cate ceva pana maine? Funda, multumesc.

5 răspunsuri:
| rapforlife a răspuns:

De ex x+3=4
x=4-3
x=1?laughing

| UkD a răspuns:

Daca esti in clasa a 7-a si dai test la algebra, depinde din ce dai in primul rand. Pentru ca nu e teza, so nu cred ca-ti da din tot ce v-a predat. In orice caz, cred ca ai culegerea paralela 45. Asa ca, poti face de acolo toate exercitile de la ce lectie dai. Si sunt destule asa ca ai ce facewinking

| Becanee explică (pentru UkD):

Dau din ecuatii.Si faza e ca nu am culegere fiindca ca fost o chestie, s-a suparat profesoara mea de matematica si am doar cartea.In fine, si nu prea am ce face din carte.Ma gandeam daca imi poti da un site sau ceva cu exercitii de genu.Mersi. big grin

| UkD a răspuns (pentru Becanee):

Pfuu....stai sa caut, iti las linkul imd aici daca gasescwinking

| UkD a răspuns (pentru Becanee):

Pfuu....stai sa caut, iti las linkul imd aici daca gasescwinking si eu sunt clasa a 7-a si am dat deja din ecuatii testwinking