| Ariyana a întrebat:

Buna,TPU! Maine dau teza la geografie(sunt clasa a-VIII-a)si ne va da si o harta muta.Ati putea sa imi dati va rog o imagine cu harta muta a Romaniei si una cu harta "muta" completata in functie de unitatile de relief? Va rog frumos, am nevoie cat de repede posibil.Multumesc.

4 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Am vazut prin carti cu teze semestriale ca harta asta o da http://www.emaramures.ro/......geogra.jpg
Cel mai bine inveti dupa hartile din carte asezarile fiecarei forme de relief apoi incerci sa ii reperezi cu aproximatie pe harta sau sa ii gasesti cat mai repede pe o harta normala, asa o sa-ti ramana in memorie.

| Kimmy22 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres
Sper sa fie buna harta. Mult succes la teza si sa fii atenta! :*

| roman4ever10 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres

Axeaza-te pe grupele de munti/identificarea lor la harta
P.S:Bafta la teza:)