| împreunăfacembine a întrebat:

Bună TPU,

Mâine sau într-o zi din săptămâna aceasta voi da test la engleză cu cerințe precum: 1. How do you call? 2. Fill in the gaps with the corect particle? 3. Complete with the missing word. 4. Word formation 5. Rephrase

Ce ar trebui sa scriu? Mentionez ca eu v-am scris doar cerintele ca sa va dati seama despre ce este vorba.

Deoarece nu ma descurc la engleza, pentru asta v-am intrebat pe voi.

Va rog sa ma ajutati sa iau barem 5.

1 răspuns:
| Denisa0954 a răspuns:

Păi dacă nici cerința nu stii ce vrea sa spuna, cum vrei sa iei 5? Poti folosi google translate ca sa iti traduci cerințele Si înțelegi si singur/a ce ar trebui sa faci