| Alexandrak2002 a întrebat:

Buna,TPU! Mi-am luat si eu Kendama si as vrea sa-mi spuneti ce sa fac da nu mi se toceasca spike-ul, sa nu se decojeasca culoarea bilei si sa aoba grip.

1 răspuns:

Din pacate nu ai cum. Trebuie sa te pricepi destul de bine ca sa nu tocesti spike-ul si tot se va toci el in timp. Daca se decojeste bila poti sa o dai cu lac de lemn, iar cupele cu smirghel. Astfel va avea grip mai bun. Dar o data ce n-ai probleme cu Kendama eu spun sa nu o modifici.