| alexx102428 a întrebat:

Notele de la simulari se rotunjesc? Adica daca i-au 7, 5 sau peste e 8?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU, notele de la Simulare NU se rotunjesc!

Excepţie se face doar în cazul în care se vor trece în catalog : în acel caz, se aplică prevederile valabile pentru orice note de la test/teză.
Atunci nota se poate rotunji cu maxim 50 de sutimi în favoarea elevului...

Toate cele bune.

| aXandra a răspuns:

Îți dai seama ca e o simulare, nu-i un examen important. Și nu, un examen nu se rotunjește, pentru că fiecare sutime contează.