| Andreea249 a întrebat:

Buna TPU.
Nu stiu unde sa cer sfaturi.
Ma înțeapă in partea dreapta lângă sân de ieri de la ora 14:30, am dificultăți in a respira, din ce in ce mai mari, când m-am trezit a început o durere mare la spate, lângă umerul drept, după care iar lângă sânul drept când respir, simt ca ma sufoc. Sint fumătoare, nu stiu ce cauza ar putea fi. As vrea sa merg sa îmi fac o radiografie sa vadă exact ce am, sau ce recomandați, ce fel de analize. Nu sunt familiara cu spitalale, nu am prea avut de-a face cu ele deci nu stiu, îmi este și frica, am 18 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Cel mai bine mergi la medicul de familie si el o sa te trimita sa faci analize.
Nu lasa pe maine mergi chiar astazi.

| Andreea249 explică (pentru aditimus):

Multumesc
O sa merg astăzi dacă reușesc sa ma mișc din pat.

| aditimus a răspuns (pentru Andreea249):

Daca nu poti sa te misti ori il suni pe el ori suni la ambulanta.

| christall a răspuns:

In dreapta nu e inima, ori e vreun junghi la muschi de la curent, ori ai probleme la plamanul drept. Suna medicul de fam, va stii unde sa te trimita.