| AnotherGirl a întrebat:

:* Poate unii dintre voi stiti deja thinking Este un serial rusesc pe TVR1 :" Prin paduri si munti, inimi inlantuite". Nu-l urmaresc, am vazut doar un episod din intamplare si atat happy. Stiu ca este inspirat dupa un roman rusesc, dar nu-mi aduc aminte care. Stie careva dintre voi despre ce roman este vorba si cine l-a scris? happy

Multumesc anticipat pentru raspunsuri happy

Răspuns Câştigător
| mitzychan a răspuns:

Scz ca iti raspund asa de tarziu
de curand am devenit interesata de acest serial chiar daca nu prea m-a vazut episoadele
Pe acest site am gasit niste informati
http://en.wikipedia.org/wiki/Pavel_Ivanovich_Melnikov
Pavel Ivanovich Melnikov (alias Andrey Pechersky, Russian: Павел Иванович Мельников (Андрей Печерский), 1818, Nizhny Novgorod—1883, ibidem) was a Russian writer, known for his opera magna In the Forests and On the Hills, which describe the unique life of Transvolga and its dialects.

N-am gasit inca in romana. sper sa-ti fie de folos...

| AnotherGirl explică (pentru mitzychan):

Scuze ca iti dau fundita ATAT de tarziu (dupa aproape un an), insa abia acum am vazut raspunsul tau. Multumesc mult kiss

1 răspuns: