| Moon08 a întrebat:

Buna TPU, pot face o facultate la distanta in timp ce sunt in alta tara si sa vin in Romania doar pentru examene? Si la cat timp se dau examenele la facultate?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar trebui sa poti.
examenele se dau in cele doua sesiuni din an, la inceputul varii si prin mijlocul iarnii sunt de obicei sesiunile

| sierra1 a răspuns:

De la caz la caz dar probabil că da

| J0B0MAT a răspuns:

Da poți. Examenele se dau în sesiune, iarna și vara în funcție de cum sunt stabilite.
Posibil să îți scadă puțin nota dacă nu ai prezențe și la ceva cursuri, dar în rest poți lua examenele.