| IcsdeIcsde a întrebat:

Sa ma duc la științe ale naturii sau sociale? Am media de admitere 8.26. Anul trecut la liceul meu media de admitere la științe ale naturii a fost 8.30 iar la sociale 7.93.

Colegii mi-au spus ca o sa scadă mediile de admitere anul asta.

Mate-info nu a fost niciodată o opțiune și nici nu vreau sa ma duc.

În gimnaziu la orele de chimie am înțeles mai mult din clasa, problema este ca am fost cam leneș și nu am făcut mai mult acasă.

Biologia nu a fost grea în opinia mea, chiar mi-a plăcut.

Sunt constient ca s-ar putea sa nu intru la științe ale naturii cu nota mea, dar dacă e sa intru nu știu ce profil sa aleg.

Voi ce spuneți?

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Incearca la stiinte ale naturii, prima optiune si apoi stiinte sociale. Chiar daca intri la a doua optiune te poti transfera semestrul urmator, sau sa ramai daca vei considera ca iti place

1 răspuns:
| MiaaSd a răspuns:

Incearca cu stiinte ale naturii nu ai nimic de pierdut