| Alle15 a întrebat:

Buna TPU.Sa o iau pe scurt:Teme la mate:

1.Determinati cel mai mic numar natural care impartit pe rand la 4, 5, 6 da resturile 3, 4, 5.
2.Determinati cel mai mic nr natural diferit de 3 care prin impartire la nr 4, 5, 6 sa de fiecare data restul 3.
3.Impartind pe rand nr 21, 25 la acelasi nr. natural, obtinem resturile 1 respectiv 0.Aflati acel nr natural.

Cine mi le raspunde corect va primii funda si plus de asta ii voi face un server privat nu conteaza, la orice joc(nu numai metin, sau numai de baieti ci si fetelor). Promit solemn!

Răspuns Câştigător
| AneDăă a răspuns:

Copchil,pe TPU, nu se fac teme! Ai inteeles copchile?
Mars acasa!:@:@:@