| valutzza a întrebat:

pls rasp rapid.eu sunt a 6-a si m-am transferat de curand la alta scoala.Si nu prea stiu sa rezolv unele probleme pentru ca noi nu am facut la scoala mea.deci! uitati problema :
impartind numerele 461, 312 si 163 la acelasi numar natural nenul se obtin resturile 11, 12 si respectiv 13.Aflati cel mai mare numar natural nenul care indeplinteste conditiile de mai sus! dau funda vot si orice vreti!

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

La şcoala unde ai fost erau profesorii mai proşti ca ăştia de aici? Sau ăştia de aici sînt mai pretenţioşi? Dar de ce te-ai transferat? Ai fugit de dracul şi ai dat peste tat'su! Un fel de a spune că ai nimerit din lac în puţ...
Cel mai bine cred că ai face să te întorci la şcoala de unde ai venit!

| valutzza explică:

Da! asa cred! dar din pacate nu pot ...deci ma ajuti?

| corolav a răspuns (pentru valutzza):

Nuuuuuuuu pooooot!