| Pissicuta a întrebat:

Se da teza cu subiect unic in 2013 la limba romana? clasa 8?

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Cred ca da se da, nu iti face griji sunt usoare la romana, cred ca la prima parte ai de despartit in silabe si ceva sinonime.Eu am dat dar acum 5 ani, poate s-a modificat.Mai citeste cate ceva, si iese bine cu siguranta! Bafta si Funda.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este vorba de "teza cu subiect unic", ci de SIMULARE de Evaluare Naţională!

În unele judeţe ( Iaşi, Brăila, etc. ) s-a dat ( se dă ) Simulare judeţeană cu subiecte formulate de inspectoratul Şcolar respectiv.

Vezi, spre exemplu, linkul :
http://webcache.googleusercontent.com/......tp?/search

http://www.isjbraila.ro/NOU/calendar%20simulari.pdf

Toate cele bune.

| Doctorfishadi a răspuns:

Mersi pentru funda si bafta la teza!

| Stoian_Andrei_1979 a răspuns:

Da se da teza la romana in clasa a 8

| cezzy2013 a răspuns:

Nu se da teza cu subiect unic, teza o face profesorul sau o descarca de pe net, teza la lmba romana a fost foarte usoara ne-a dat de despartit in silabe, sa spunem sinonimele unor cuvinte si sa argumentam ca un text apartine genului liric.