| ale7 a întrebat:

Sora mea va merge in toamna la clasa 0. Imi puteti spune va rog de ce rechizite are nevoie? Si daca are nevoie de ghiozdan? Funda la cine ma ajuta si sune mai multe happy

Răspuns Câştigător
| AlexandrulS a răspuns:

In mod normal trebuie un gheozdanas micut.
Iar la rechizite, un penar plin sa aiba tot ce trebuie creioane carioci radiere un stilou, un caietel de romana si unul de matematica ca presupun, ca fac bastonase sau ce ii invata la clasa 0. si la desen si lucru manual acolo sunt mai multe. gen tempera(nu goase ca o sa ajunga dalmatian acasa) carioci, lipici nu aracet ca la fel este prea puternic aracetul si se poate intampla ceva.( tubulete din acelea cu lipici. se gasesc peste tot) o linie, un paharel de plastic, coperti pentu caiete, un carnetel de notite., si cam atat oricum se va face o sedinta la inceputul anului in care va va spune ce trebuie sa cumparati deciwinking

3 răspunsuri:
| georgeta27 a răspuns:

La inceputul anului scolar cadrul didactic respectiv o sa va dea lista cu necesarul de materiale.

| Dєєa a răspuns:

blocuri mici desen-2 buc
- tempera-1 cutie mare
- 2 pensule (1 groasa+1 subtire)
- aracet-1 borcan (ce-o face cu atat? lipeste tapet?)
- hartie glasata-1 set
- carte colorat
- etichete autocolante
- dosar plic
- dosare lucioase-2 buc
- coli xerox Busines
suitaj (un fel de snur cica!)-2 m (de la mercerie)
- fiecare copil va avea propriul penar, care va contine: creioane colorate, carioci, 2 creioane negre.

Nu stiu nici eu dar am gasit pe internet.
Funda?