| Anonime a întrebat:

Vreau si eu o lista de rechizite pentru clasa a-9a. Daca ajuta la ceva, profil filologie.
Si inca ceva:fetelor, voi ce va luati:ghiozdan sau geanta? Eu as opta pentru ghiozdan ca e mult mai comod. Voi ce ziceti?
Multumesc.

9 răspunsuri:
| Alecsandraa97 a răspuns:

Heiii. Iti propun sa iti iei caiet studentesc, cam 2 la fiecare materie si in rest pixuri creionae cu mina si cam atat.

Eu optez pentru ghiozdan. Pentru ca : nu iti strica coloana si nu ti le lasa umerii in jos de la ea. Eu mi-am luat un ghiozdan de la Nike care a costat doar 50 lei, vreau sa spun ca daca iti iei geanta nu v-a rezista asa de mult ca ghizdanul. Xum acum ce preferi tu happy.

Bafta la scoala happy!

| Eduard a răspuns:

Buna!

Inafara de ceva caiete mari si vreo trei pixuri nu ai nevoie de mai nimic. Fara penare, poate nici desen, nici muzica nu o sa faci serios.

Asa ca nu-ti fa griji, pentru cateva caiete nu trebuie sa te ingrijorezi. Majoritatea fetelor de-a 12-a vin cu genti, dar mi-e m-i se pare mai sexy o fata cu un ghiozdan micut decat ditamai geanta.

Insa depinde de tine, ce-ti place.

Multa bafta! Si scuze ca nu sunt fata :p

| Dyanita a răspuns:

Nu cred ca iti trebuie prea multe pentru rechizite este cam tott la fel ca de obicei si in privinta ghizdanului te sfatuies sa iti ei o geanta este mult mai misto.acum cum iti place tie.:*

| ignore a răspuns:

Acum se poarat gentile dar poti sa iti iei si un ghizdan micut dragut colorat oricum nu prea ai ce baga in ele.
nu iti lua penar carioci culori tempera.
ia-ti decat carioci vezi daca mai aai ceva din alti ani si faci cu alea.
ia-ti 2 pixuri un creion o guma si caiete atat iti trebuie l liceu.

| ZoOzOLe a răspuns:

Buna si eu sunt ff confuza nuju c-am ce mi-ar trebuii...eu cred caimi voi lua geanta, app eu sunt tot la filologie

| BETTYNA a răspuns:

Buna, pai caiete... 20 stundentesti de mate si romana si 20 mici la fel, o trusa geometrica, cateva pixuri. Si daca iti ma trebuie cava iti cumperi pe parcurs, asa procedez eu.
Si eu am o colectie buna de genti, ghiozdan nu mai am din clasa a-4a. happy Deci cumpara-ti o geanta super acum suntem clasa a-9a!winking

| Meow15 a răspuns (pentru BETTYNA):

20 de caiete mari de mate + 20 mici? La filologie sunt 2 ore de mate, 2 de fizică, 1 de chimie. Deci cel mult 6 caiete de mate, dar poţi avea un singur caiet şi de clasă şi de teme, pentru că nu se pune accent pe materile astea. Nu cred că are ce face cu 20! laughing

| Tymycy a răspuns:

Nu stiu ce tot va agitati, de parca ati mere la club nu la scoala. ce sa iti iei? nimica, un pix si un caiet si atata.

| Kassia a răspuns:

Si eu as opta pentru ghiozdan.
In clasa a 7 mi-am luat o geanta si mergeam cu un umar sus si unul jos.
Iar acum in clasa a 9 vreau sa imi iau ghiozdan ca este mult mai comod de cand geanta.