| pery a întrebat:

Buna TPU spuneti-mi si mie ce note trebuie sa iau ca sa trec la mate.
Am un 5 si un 2 in teza
Funda

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Cel puțin 4 de 9.Altfel nu iese.

| OnuOnulică a răspuns:

Un 8 e perfect!

| Kriss96 a răspuns:

Pai ai doua variante:
1. Iei un 7 si iti iese 5, deci treci
2. Iei un 5 si un 6; tot 5 iti iese
Depinde cum vrea si proful. Fiind mate in general trebuie sa ai 3-4 note. Daca vrea sa te asculte sau sa-ti dea un test atunci trebuie sa te straduiesti sa iei 7.
Daca accepta sa-ti mai puna doua note ar fi mai avantajos pentru tine.
Un 7 nu e chiar usor de luat. Acum depinde si de profesor. Nu stiu exact cat te pricepi tu la mate. Mai bine iei un 5 si un 6.
Bafta!

| CoL00SaL a răspuns:

Cu un 7 treci sigur...

| Lolităăăă a răspuns:

Un 5 sau 6. big grin