| anonim_4396 a întrebat:

TPU! :* Stie cineva in ce consta admiterea la tehnica dentara la umf carola davila? Sau alta facultate de medicină din tara?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"X. Desfăşurarea examenului de admitere în UMF "Carol Davila" Bucureşti – sesiunea iulie 2015 :
20. La Facultăţile de Medicină şi Medicină Dentară concursul de admitere include două discipline (Biologie obligatoriu şi, la alegere, Fizică sau Chimie), totalizând un numar de 100 întrebări, din care 60 pentru proba obligatorie şi 40 pentru cea la alegere." - SURSA =; etodologia de la linkul oficial :
http://www.umfcaroldavila.ro/......itere-2015

...prilie.doc

Toate cele bune!

| corbulalbrosu a răspuns:

Tematica pentru ultima sesiune de admitere la UMF "Carol Davila" Bucuresti a constat in test grila din urmatoarele materii : TEMATICA ADMITERE 2015 FMAM

•Chimie - la alegere - pentru toate specializarile
•Biologie - Obligatorie - pentru specializarile cu durata de 3 ani (Balneofiziokinetoterapie și recuperare, Tehnică dentară, etc.)

•Biologie - Obligatorie - pentru specializarile cu durata de 4 ani (Moașe, Asistență medicală generală)
•Fizica - la alegere - pentru toate specializarile
:http://www.umfcaroldavila.ro/......-2015-fmam