| Morningstar4455 a întrebat:

Stiti ce limbaje de programare se invata la Facultatea de Matematica-Informatica din Brasov, specializarea Informatica-Aplicata? A fost cineva acolo care poate sa imi spuna cateva impresii?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

La faculatete nu inveti limbaje de programare. Inveti principii ale programarii pe care le pui in practica in anume limbaje. Rar ti se impune sa lucrezi in limbajul x sau y. Cam asa e la toate facultatile cu profil IT