| kiransherk a întrebat:

Am intrat la UVT la Facultatea de Matematica Informatica, specializarea Matematica-Informatica.

Am intrat aici pentru ca a fost a doua opțiune dupa specializarea Informatica si Informatica aplicată, tot la aceeasi facultate.

Si am doua intrebari:

1. Cum si cand ma pot muta la Informatica? Ce condiții trebuie îndeplinite?

2. Ce se invata la Matematica Informatica? Am zis, vreau sa ma mult la Informatica, dar pana atunci vreau sa stiu cu ce se mananca acest profil, daca se face programare ok sau nu, daca o sa imi fie greu sa ma mut

Răspuns Câştigător
| bogdycounter a răspuns:

1.Din ce cunosc eu te poți muta doar la finalul anului.La mine(UPT) nu se recunosc anii de studiu deci o să refaci anul 1 dacă optezi pentru a te muta.
2.Nu cunosc acest aspect fiecare facultatea are o programă la fel dar materii diferite este mai complicat.

1 răspuns:
| RaduRobertRO a răspuns:

La 1 e simplu, intrebi la secretariat, poti face asta si telefonic. Nu exista o varianta 100% garantata ca te poti muta. Daca accepta o poti face din anul 1, daca nu in 2 e posibil sa fie deja repetenti si te poti muta [ nu e sigur daca nu da isi diferente ].