| Anonim007X a întrebat:

Stiti ceva despre Colegiul National Gh Lazar din Bucuresti? Eu acolo as fi vrut sa merg, dar am auzit ca e de fite si ca sunt numai pitipoance... Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| r2d2 a răspuns:

Ok. Sa-ti zic ceva. Cand a trebuit sa-mi aleg eu liceul acum 4 ani m-am lovit de aceeasi problema. Tot satul spunea despre Caragiale ca e plin de fite si de drogati si nesimtiti. N-am tinut cont de gura satului si tot acolo m-am dus. Cand am ajuns acolo surpriza! Nu era deloc cum spuneau cunostintele mele. Din contra toti erau foarte civilizati si politicosi si nicidecum drogati sau nesimtiti. Si inca un lucru... pe bune acum, nu exista liceu fara pitipoance si fara fite. Alege-ti liceul care-ti place si care crezi tu ca este potrivit pentru tine. Nu te lua dupa altii pentru ca mai tarziu ai sa regreti. PS: Lazar este un liceu super. Cunosc persoane care sunt acolo si... se invata carte happy

| AngelaCristina a răspuns:

Nici gand. Iti zic sincer, am facut 5-8 aici si sunt boboaca tot aici, si ador liceul. Profesorii, dar mai ales mediul, in special daca esti in clasa de stiinte ale naturii sau mate-info. Erau cativa copii de la socio care nu ma incantau, dar restul mi s-au parut simpatici. Succes!