| Anonim80000000000000000es23 a întrebat:

Bună TPU! Sunt clasa a 7-a si la toamnă încep clasa a 8-a. Dacă la examen la mate iau 8 și la română 4 pot să intru la profilul dorit la liceu? Dau fundă.

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

La ce liceu vrei sa intri? Sincer nu vad de ce iti faci atatea griji cu examenul. Modelele sunt extrem de usoare, stai linistit / linistita, nu iti face griji. Plus ca mai ai enorm de mult timp sa repeti... Mult succes (peste un an)!

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu. iti trebuie minim 5 la romana ca sa treci.

| Feri5 a răspuns:

Depinde la ce liceu vrei să intri! Cu media 6 nu intri decât pe la tehnologic sau tehnic poate

| Anonim80000000000000000es23 explică:

M-am lămurit, nu am de ce să îmi fac griji pentru examen.

| Anuket a răspuns (pentru Anonim80000000000000000es23):

Pentru examen nu, dar trebuie să ai medie de intrat la acea aspecializare dorită. Media de admitere la liceu contează.