| CookieRaider a întrebat:

Buna TPU! sunt clasa a11a acum si de anul trecut ma gandesc sa ma inscriu la facultate in Anglia mai precis la jurnalism cu o limba straina. anul asta as vrea sa dau examenul IELTS, as vrea sa stiu cum se desfasoara, adica sunt multi elevi intr-o sala etc... proba de speaking cum se desfasoara?

Răspuns Câştigător
| arigern a răspuns:

Nu am auzit niciodata de IELTS. Eu ma pregatesc de Cambridge. Oricum, nu are de ce sa iti fie teama. Presupun ca proba de speaking se va desfasura intr-o sala cu cel mult 7-8 copii. Evident ca intrebarile vor mai complexe.

| CookieRaider explică (pentru arigern):

Mersi! ^_^ IELTS e un examen putin mai usor decat cambridge cu 4 probe happy ^_^ este folosit pentru admiterea la facultate in Anglia, Cambridge este mai cunoscut in alte tari si este pun atunci cand te angajezi happy oricum sunt ambele examene bune big grin