| dreamer439 a întrebat:

Buna TPU.
Sunt din Suceava si trec in clasa a 12a, mi-as dori mult sa urmez o facultate in Constanta, oscilez intre Tomis si Ovidius, ce imi puteti spune despre acest oras si facultatile sale? M-am documentat destul de mult de pe internet dar inca nu consider ca este suficient. Ce mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa ramai in Suceava sau sa mergi la Iasi, fiindca Constanta este un oras foarte scump si foarte departe de orasul natal. In plus, scoala care se face la Iasi este mult mai buna, decat cele din Constanta, care nu au o reputatie cine stie ce.
Multa mafie, multa lume interlopa in Constanta si multe pericole, in special pentru o fata.