| Teodora55 a întrebat:

TPU!
Sunt eleva in clasa a XI-a acum si vreau sa merg la facultatea de medicina dentara din Cluj sau Timisoara si as avea niste intrebari pentru cunoscatori...
1.Este posibil sa aplic la ambele facultati?(ca in cazul in care nu intru la una, sa merg la cealalta) Adica examenele de admitere nu simultane?
2.Care sunt costurile pe luna, daca intru la buget?
3.Este greu la medicina? Multi imi spun ca e mult prea greu acolo...dar eu asta vreau laughing
4. In ce procent se ia in considerare media de la BAC si nota de la admitere, la intrare?
5. Avem voie sa faolosim calculatoare la ex.de admitere?
Dau FUNDA! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Diabolik94 a răspuns:

Buna! De regula toate facultatile de medicina sustin examenele de admitere in aceeasi (motiv: facultatile vor studentii cei mai buni, nu vor resturile care nu au intrat la alte faacultati de acelasi profil).
2. Daca ai prins loc la camin costurile se mai micsoreaza.Mai mult, manuale sunt destul de scumpe. Trebuie sa te anunt ca vei depinde mult de banii parintilor.
3.Nu conteaza ce zice lumea, conteaza ce simti tu.
4.Media de la bac conteaza la departajare(la unele facultati), la altele media face diferenta(vezi medicina Galati);
5.Nu ai voie sa folosesti calculator la niciun examen;
Sper ca te-am ajutat! Bafta!

1 răspuns:
| GreenSky a răspuns:

Pregateste-te pentru un examen de admitere foarte dificil daca vrei sa intri la CJ!