| ge0rgiana a întrebat:

Buna TPU.Sunt in clasa a v-a si am de facut la limba romana o comparatie intre poeziile "Sfarsit de toamna" de Vasile Alecsandri si "Octombrie" de George Toparceanu. Fundita pentru raspunsul cel mai complet.

Răspuns Câştigător
| Dmonik a răspuns:

Mira are dreptate, observa asemanarile si deosebirile raportate la tema, la legatura realitate-fictiune, la planuri...comenteaza figurile de stil.

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Compunerea ta presupune sa pui in evidenta asemanarile si deosebirile dinte cele doua texte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna am facut o comparatie intre "Sfarsit de toama V. Alexandri" si "Luceafaru de Mihai Eminescu"