| Miruna27 a întrebat:

TPU sunt in clasa a VIII-a, Constanta, si nu stiu ce liceu ar fii mai bun. Pana acum m-am gandit la Traian, Decebal sau Liceul Internationa. Dau funda! :-)

Răspuns Câştigător
| iuliana6789 a răspuns:

AS SPUNE LICEUL INTERNATIONAL... DAR TOTUSI ALEGE
TU CARE CREZI CA E POTRIVIT PENTRU TINE

5 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Hei.
Și eu sunt din Constanța și sunt la Călinescu.
Acum, ca să te decizi unde vrei să înveți mai departe, trebuie să te gândești foarte foarte bine la ce materii îți plac cel mai mult și cam ce ai vrea să faci pe viitor. De exemplu, dacă ai înclinație spre matematică și informatică, nu da la un profil uman și dacă vrei să ai o idee despre cum și în ce fel se desfășoară orele la un anumit liceu/clasă, poți oricând să contactezi pe cineva care este la liceul/ profilul respectiv. Spre exemplu, eu iubesc engleza, aș vrea să mai învăț și alte limbi străine și sunt pe filo bilingv-engleză. Înainte să intru am vorbit cu câteva persoane care erau deja în liceu și le-am cerut părerea, m-am interesat de elevi și profesori în mare.
Asta ar trebui să faci și tu înainte să alegi.
Nu te avânta pe principiul "e un liceu foarte bun" pentru că liceul ar putea fi bun, dar nu ceea ce îți trebuie ție...
Mult noroc la examene happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Evident, ICHC/Liceul Internaţional Constanţa ( The International Computer High School of Constanta ) pare cel mai "deosebit"/BUN!
Dar, este un liceu PRIVAT ( la care trebuie să PLĂTEŞTI şcolarizarea )!

Vezi alte detalii la linkul oficial :
http://www.ichc.ro/educationalOffers.html

http://www.ichc.ro/criteria.html

www.ichc.ro/

Dintre celelalte două, dacă le comparăm d.p.d.v. al mediilor de la admitere, Liceul Teoretic "Traian" este mai BUN decât Liceul Teoretic "Decebal" - vezi comparativ link-urile :
http://www.admitereliceu.ro/......e-admitere

La fel, şi d.p.d.v. al mediei pe liceu/promovabilităţii la BAC - tot Liceul Teoretic "Traian" este mai BUN - vezi comparativ link-urile :
http://www.admitereliceu.ro/......ultate-bac

Deci, dintre celelalte două, îţi RECOMAND Liceul Teoretic "Traian" :)

Toate cele bune.

| Georg13 a răspuns:

Depinde de media pe care o ai happy.

| Miruna27 explică:

Mltumesc pentru ajutor. Eu m-am decis la ce profil ma duc(mate-info) Si m-am uitat si la medie, dar nu eram hotarata dintre cele trei. Dar daca mai aveti pareri as fi foarte bucuroasa sa le vad. big grin

| Miruna27 explică:

Iti multumesc bursuc001 pentru ajutor. Vroiam sa mai aflu ce parere aveti despre aceste licee in functie de colectin, clase si profesori. big grin