| Didi908 a întrebat:

Sunt in clasa a VIII - a si as vrea sa dau la Stiinte ale naturii...Este o alegere buna? Ce se face la chimie si fizica? Am inteles ca este diferit de clasele V - VIII. Funda! happy

2 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Poti cauta pe net programa la fizica / chimie pentru clasele 9 - 12. Optica o sa faci din nou, la fel si termodinamica si mecanica, in plus o sa faci oscilatii si fizica nucleara. Deci o parte din meteria din generala se reia, alta o sa fie noua happy Spor!

| Gavin a răspuns:

Eu sunt la stiinte la Dante si la chimie e aprofundare sunt 2 ore de biologie pe saptamana dar sunt cate 3 ore la fizica si chimie.Este putin diferit pentru ca inveti lucruri noi de ex. cum sa desenezi diagrame energetice si chestii noi care o sa para cam grele iar la fizica acum in clasa a XI facem cam tot aceleazi lucruri la inceput despre oglinzi, lentile...