| FuFuVercetti a întrebat:

sunt in clasa a XI-a filiera tehnologica domeniul Turism si Alimentatie si anul urmator dau bacul, stiu ca obligatoriu este romana si matematica, la alegere am geografie (nu ma descurc mai nou am o profesoara de la care nu inteleg nimic), economie, logica si argumentare(Din pacate sun la un liceu cu o pregatire mai slaba la logica nu a predat niste chestii pe care le-am vazut in variantele de bac, sunt in stare sa fac numai o parte din subiecte...si de aceea cerusem eu lectii de logica intr-o intrebare anterioara), care credeti ca este mai simpla dintre astea? La care din ele sunt sanse de a obtine o nota mai mare? happy

5 răspunsuri:
| bbybby12 a răspuns:

Si eu sunt la Turism si eu aleg Geografiehappy

| love123456 a răspuns:

Parerea mea este sa te axezi pe geografie pentru ca este mai simplu sa inveti la geografie cateva inaltimi de munti decat formulele din logica. fa cateva sedinte de pregatire la geografie inainte de bac si va fi de ajuns. si eu am fost in aceeasi situatie ca si tine dar cu cateva sedinte de pregatire am trecut cu 9, 16 la geografie. bafta!

| FuFuVercetti explică (pentru love123456):

Se da bac la geografia de a 12-a nu? laughing

| love123456 a răspuns (pentru FuFuVercetti):

Se da bac la geografia Romaniei si a Europei istetule. dar probabil tu nu ai trecut de bac si te macina treaba asta

| FuFuVercetti explică (pentru love123456):

Pai is intr-a 11-a normal ca n-am trecut si n-am de unde sa stiu laughing