| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Sunt proaspat student la calculatoare la universitatea tehnica cluj napoca, fiind olimpic nu mai dau admitere. Bun, acum dilema mea este daca sa merg la predare in limba engleza sau in romana? in liceu am fost la clasa de mate info intensiv engleza deci ma descurc sa ma uit la un film fara subtitrare sau sa citesc o carte in engleza.Nu sunt foarte talentat la engleza si mi-e putin frica sa merg la predare in limba engleza insa am auzit ca sunt o gramada de avantaje fata de romana. voi ce ma sfatuiti sa fac? dau funda big grin

2 răspunsuri:
| Charai a răspuns:

Salut. Si eu sunt studenta in Cluj, numa' ca la UBB. Am niste cunoscuti la Poli, care sunt la predare in limba engleza, si intr-adevar is o gramada de avantaje. O sa fie un pic cam greu, dar daca spui ca esti obisnuit cat de cat cu metoda asta de predare, atunci sunt sigura ca o sa te descurci. Deci sfatul meu: engleza definitiv si indubitabil. big grin Succes mai departe si poate iesim odata la o bere, ca lumea ii tare mica, mai ales Clujul laughing

| rerash a răspuns:

Mersi de raspuns, 90% acolo merg big grin pai iesim, de ce nu laughing