| Geo1k3 a întrebat:

Știe cineva, la profil bilingv engleza trebuie neapărat să dau competențele lingvistice la limba engleza, sau pot sa aleg cealaltă limba străină pe care o studiez? Și mai era vorba de un atestat pentru cei care au terminat profil bilingv, este și acela obligatoriu sau e opțional?

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Logic ca dai la engleza, altfel nu intri la bilingv; daca este bilingv engleza, cum sa alegi sa studiezi alte limbi?!
Atestatul este obligatoriu sa-l dai, daca-mi aduc bine aminte; ca-l pici este alta. Cred ca daca nu te prezinti, nu intri in bac, cam la fel cum se face daca nu te duci la competente.

| Geo1k3 explică (pentru LPCTSTR):

"Logic ca dai la engleza, altfel nu intri la bilingv", sunt deja la bilingv, nu ma refer la testarea care se da în a 8a, ci la competențele lingvistice de la bac.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Geo1k3):

Le dai, altfel nu intri in bac, am mai spus.
Daca te duci, dar pici, poti intra in bac, altfel nu intri.

| Geo1k3 explică (pentru LPCTSTR):

N-ai înțeles întrebarea mea.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Geo1k3):

Ba am inteles, omule.
DAI competente la engleza, sunt obligatorii iar neprezenta rezulta in neintrarea in bac.

| Geo1k3 explică (pentru LPCTSTR):

Ok. Mulțumesc.