| Distrugatorul7000 a întrebat:

Buna TPU, urmeaza sa ma inscriu la facultate in aceasta vara si as vrea sa stiu cum se realizeaza procesul de inscriere la caminele studentesti si care sunt criteriile de selectie. multumesc!

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Depinde de administrația căminului și facultății respective. În principiu, trebuie depusă o cerere, după ce ești declarat admis la facultatea pentru care ai optat. Din câte știu, cam toate căminele studențești au camere rezervate pentru cazuri sociale, cazuri de handicap care necesită însoțitor și pentru olimpici. Restul se ocupă la cerere, în funcție de media de admitere și/sau alte criterii impuse de administrație.
Cel mai simplu este să te interesezi direct la ei, după ce ai fost admis, și îți vor da toate detaliile.
Succes!

2 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Felicitate frate, sa te bucuri de studenție și sa străbați cearșafurile căminelor universitare

| ariel13 a răspuns:

Uită-te la facultate respectivă pe site trebuie să-ți spună acolo dacă nu-ți spune uită-te pe Youtube ar trebui să găsești acolo.