| RoxanaElena007 a întrebat:

Buna TPU! Urmeaza sa particip la olimpiada de tic, faza pe liceu(deoarece sunt la un liceu tehnologic). Am inteles ca voi avea tot ce tine de ms office, alte programe + sisteme de operare si e posibil si putin html, m-am uitat putin si pe subiectele de anii trecuti si mi se par ok cunoscandu-le. Doresc cateva sfaturi deoarece este prima olimpiada de acest gen la care particip (am mai fost anii trecuti la alte materii, dar niciodata la info/tic). Doamna profesoara a spus ca nu are timp intr-o luna sa faca si ora si pregatire cu noi asa ca am inceput sa lucrez eu singura subiecte happy

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"particip la olimpiada de tic...am inceput sa lucrez eu singura subiecte"

faci bine ce faci, succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E importanta practica pe PC. Sa lucrezi la propriu in excel, in word, in access. Sunt subiecte de facut practic de la competente digitale bac (fostele competente) si sunt si unele facute pe Youtube inainte. Doar practicand, inveti, ajuta mult. HTML ul este un limbaj, e bine sa inveti cateva chestii de baza si sa practici(adica la feL). In rest sunt cunostinte clasice despre hardware si software, aici te mai pot ajuta eu laughing